غربالگری ژنتیک در بارداری

غربالگری ژنتیک در بارداری

غربالگری ژنتیک چیست؟ آزمایش ژنتیک بارداری چگونه انجام می شود ؟ هزینه غربالگری ژنتیک در بارداری چقدر است ؟ چه مراکزی در تهران تست های غرالگری دوران بارداری را انجام می دهند ؟ آزمایش های غربالگری ژنتیکی یکی از تست های مهم و توصیه شده قبل از بارداری و زایمان است . خانم ها با سن بالای ۳۵ سال به بالا بیشتر در معرض ابتلا به مشکلات بارداری هستید ، غربالگری ژنتیکی در این موارد بسیار پر کاربرد است و می تواند تا حد قابل توجهی از استرس های دوران بارداری شما بکاهد .
مرکز پارسه ژنکس در خصوص مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج، مشاوره ژنتیک قبل از بارداری و در طول بارداری فعالیت دارد.

غربالگری ژنتیک در بارداری

غربالگری ژنتیک در بارداری

تفاوت ازدواج های فامیلی و غیر فامیلی

تفاوت ازدواج های فامیلی و غیر فامیلی در این است که زوج هایی که با یکدیگیر فامیل هستند و تصمیم به ازدواج با یکدیگر دارند، ریسک بیماری ها در آن ها سه برابر بیشتر از دیگر جوامع است. آزمایشگاه ژنتیک پارسه ژنکس، سعی دارد که زوج هایی که نسبت فامیلی با یکدیگر دارند قبل از هر اقدامی ابتدا مشاوره ژنتیک انجام دهند البته این مشاوره تنها به افراد، با نسبت فامیلی توصیه نمی شود و برای افراد غیر فامیل هم لازم است، منتها ریسک آن به نسبت کمتر می باشد .

ژنتیک پزشکی تشخیصی چیست؟

زمانی که صحبت از ژنتیک تشخیص پزشکی می شود، در حقیقت بر سه موضوع دلالت می کند ، موضوع اول مربوط به بخش کلینیک است یعنی همکاران پزشک متخصص ژنتیک بعد از مراجعه بیماران و فاکتور های در اختیار، بچه مبتلا به سندرم و انواع بیماری ها را از تمام جهت مورد بررسی قرار می دهند .
تست های کلینیکی را می توان به دو موضع تقسیم کرد ، علم ژنتیک(مربوط به تغییرات ژنتیکی در مولکولی می باشد ) و سیتوژنتیک ( منظور از سیتوژنتیک در واقع علم مربوط به بررسی تعدادی و ساختمانی کروموزوم ها است ) با بررسی های تست های تشخیصی توسط پزشکان، بهترین روش درمان و یا پیشگیری انتخاب می گردد.

برای تعیین وقت قبلی و مشاوره با مشاوره ژنتیک در مرکز پارسه ژنکس با شماره های ۴۴۲۸۷۶۳۲ تماس بگیریدو یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

آزمایش ژنتیک در بارداری

این سوال پرتکرار بیشتر مراجعین به آزمایشگاه ژنتیک پارسه ژنکس است که ،آزمایشات ژنتیک چه کمکی در دوران بارداری می کند ؟ پاسخ این سوال بستگی به سن مادر، و اینکه آیا در خانواده مشکلات ژنتیکی وجود داشته و یا فرزند اول آن ها مشکل دار بوده است یا خیر، نتایج دوران غربالگری و سونوگرافی نیز همگی می توانند در بررسی عوامل ژنتیکی دخیل در بارداری پر اهمیت باشند .
در حقیقت می توان گفت آزمایشات مشخصی در ژنتیک وجود دارد، که با توجه به اندیکاسیون هایی که وجود دارد می تواند کمک کننده باشد . آزمایشات ژنتیکی که در زمان غربالگری فرد دچار مشکل بوده بسیار متفاوت است اگر بچه اول از نظر ژنتیکی، معلولیت ذهنی داشته باشد، تمام این آزمایشات ژنتیکی در یک مشاوره ژنتیکی کاملا مشخص می گردد و می تواند در تصمیم گیری و نگهداری بچه به والدین کمک کند .

پاسخ

شانزده + هفت =

Call Now Button