تعیین هویت

تعیین هویت

تعیین هویت با چه روش هایی انجام می شود ؟ تشخیص پدر و مادر واقعی با چه روش هایی انجام می شود ؟ امروزه می توان با کمک آزمایش های ژنتیکی به الگوی های خاص در تعیین هویت دست پیدا کرد . تعیین هویت در حال حاضر بسیار فراگیر شده است و در زمینه های مختلف همچون، مهاجرت، پزشکی قانونی ، تعیین رابطه خویشاوندی و… مورد استقبال قرار گرفته است .
در طی این آزمایش نمونه DNA پدر و مادر با فرزند مقایسه می گردد . حتی می توان این آزمایش را در صورتی که هنوز فرزند به دنیا نیامده است، نیز انجام داد . برای تهیه نمونه از جنین از روش های :
آمنیوسنتز یا نمونه حاصل از CVS
• و یا قطعات DNA که در خون مادر آزاد هستند(call free DNA) استفاده می شود.
این مقایسه توسط چندین مارکر ژنتیکی انجام می‌گیرد.

تعیین هویت

تعیین هویت

همانطور که در مطالب قبلی هم گفته شده بود، بدن انسان از میلیون ها سلول تشکیل شده است . سلول از مواد مختلف و تعدادی اندامک در داخل خود نیز تشکیل شده است که هسته و میتوکندری شامل این اندام ها می باشند . برای بررسی های ژنتیکی در داخل هسته و میتوکندری ماده ژنتیکی وجود دارد ، که می تواند در تعیین هویت کمک کند .
با روش تعیین هویت می توان وضعیت کامل ژنتیکی فرد را مشخص نمود . ماده ژنتیکی هسته کاملا به صورت مساوی به ارث می رسد ، به این طریق که نیمی از مادر و نیمی از پدر به فرزند منتقل می گردد .
با بررسی های ژنتیکی ، اعداد کاملا اختصاصی به دست می آید که به اصلاح به آن ها انگشت نگاری ژنتیکی گفته می شود . در طی این روش احتمال شباهت در بین دو نفر کمتر از یک در میلیون میلیارد نفر است . البته لازم به ذکر است که این بررسی در دو قلوهای همسان کاملا شبیه به یکدیگر است .

برای تعیین وقت قبلی و مشاوره با مشاوره ژنتیک در مرکز پارسه ژنکس با شماره های ۴۴۲۸۷۶۳۲ تماس بگیریدو یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

تعیین هویت با استفاده از میتوکندری ها

در این روش لازم است تا قرابت را از طریق مادر مشخص نمود . میتوکندری اندامک داخل سلولی است که از طریق مادر به ارث می رسد . در نتیجه می توان گفت افرادی که مادر مشترک دارند از علائم یکسانی در میتوکندری برخوردار خواهند بود .
همچنین تعیین هویت را می توان با استفاده از STR های کروموزوم Y تعیین کرد . کروموزوم Y تنها از طریق پدر به ارث می رسد . با این روش تشخیصی می توان قرابت افراد ذکور را تعیین کنیم .
در آزمایشگاه ژنتیک پارسه ژنکس با استفاده از ابزار های پیشرفته و روش های نوین تمام آزمایش های ژنتیکی بدون احتمال خطا برای افراد انجام می شود .

پاسخ

20 − چهار =

Call Now Button