آیا افراد مبتلا به سندرم داون عمر کمی دارند؟

آیا افراد مبتلا به سندرم داون عمر کمی دارند؟

همه ی ما ممکن است در طول زندگی، فردی که سندرم داون را دارد دیده باشیم. این افراد از نظر علمی سه کروموزوم ۲۱ داشته درحالی که افراد طبیعی دو کروموزم ۲۱ دارند. و همین اختلافات کوچک تفاوت های بزرگی را به وجود می آورد.کسانی که این سندرم دارند احتمال ابتلا این افراد به آلزایمر، مشکلات بینایی و قلبی یا تنفسی بیشتر از افراد دیگر است.

علامت سندروم دان چیست؟

افراد مبتلا به سندرم داون معمولا ظاهری بسیار شبیه به هم دارند. و به راحتی می توان از روی صورت و رفتارشان ، آن ها را شناسایی کرد.

اما ویژگی های رفتاری مشترک آن ها بسیار قابل توجه است. از جمله: شاد بودن و لبخند داشتن همیشه آن ها ومعمولا گرم و بسیار صمیمی هستند.

طول-عمر-سندرم-داون

طول-عمر-سندرم-داون

سندرم داون چگونه درمان می شود؟

درمان مشخصی برای افرادی که مبتلا به سندرم داون هستند، موجود نیست و تنها می توان برای این افراد آموزش های لازم را قرار داد ، زیرا افرادی که این سندرم دارند با اقدامات پزشکی و آموزش های خاص و ویژه می توان درگفتار، رفتار و….آن ها تغییر ایجاد کرد و زندگی برای آن ها واطرافیانشان راحت تر شود.

عمر افرادی که سندرم داون دارند چه قدر است؟

برای اینکه بخواهیم طول عمراین افراد را بیان کنیم لازم است نکاتی را درباره ی آنها بدانیم.

همانطور که گفته شد این افراد استعداد درگیر شدن با برخی از بیماری ها را بیش از افراد عادی دارند و این عارضه ها جدی بوده و ممکن اسب باعث مرگ آنها شود.

بنابراین ممکن است فردی که مبتلا به سندرم داون است، بیماری تنفسی یا قلبی مادرزادی و یا سرطان داشته باشد و درهمان دوران اوایل زندگی جان خود را از دست بدهد.

با توجه به این مطالب علاوه بر مشکل سندرم دیگر عوامل مهم وجود دارد که به طور مستقیم با طول عمرمبتلایان به این سندرم موثراست.

برای تعیین وقت قبلی و مشاوره با  مشاوره ژنتیک در مرکز پارسه ژنکس با شماره های ۴۴۲۸۷۶۳۲-۵ تماس بگیریدو یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

دو حالت جود دارد که تاثیر در افزایش عمر مبتلایان به سندرم داون دارد:

برخی از این افراد نیز عمر طولانی تری دارند که ممکن است تا میانسالی نیز زندگی کنند. به این علت است که بیماری هایی که آنها درگیرش هستند، مشکلات کوچک تری باشد برای مثال دچار آلزایمر یا نابینایی و… شوند، که خود عارضه، به طور مستقیم باعث مرگ این افراد نگردد.

زمانی که بیماری های شایع این افراد بهبود یابد و زودتشخیص داده شود، برای مثال عفوت یا بیماری قلبی در انها زودتر تشخیص داده شود می توان با درمان آنها عمرشان را افزایش داد.

اما به طور معمول، طول عمر این افراد در گذشته میانگین ۳۰تا۳۵ سال بوده است اما امروزه طول عمراین افراد بیشتر شده و دیده شده است که مبتلایان به سندروم دان۵۰ سالگی به بعد را نیز بدون سختی زندگی کرده اند.

عوامل افزایش طول عمر مبتلایان به سندرم داون

با توجه به انچه گفته شد عوامل گوناگونی در طول عمر و سلامتی این افراد وجود دارد . معمولا توجه ویژه ای به سلامتی مبتلایان به سندرم داون نمی شود و همین موضوع نیز ان ها را به مخاطره می اندازد و شاید خودشان به راحتی نتوانند مشکلاتشان را به اطرافیان منتقل کنند.  اگر از همان ابتدا این دسته از افراد را تحت نظر پزشک ، مشاوره و اموزش های لازم قرار دهیم  مشکلات ان ها زودتر شناسایی شده و قبل از ایجاد اسیب های جبران ناپذیر بتوان آن ها را تحت کنترل قرار داد.

پاسخ

4 × پنج =

Call Now Button